בית / כללי / מעצבים את הבית? הוסיפו ספריה!

מעצבים את הבית? הוסיפו ספריה!

מעצבים את הבית? הוסיפו ספריה!

יש לי פטיש לספריות, אני מודה. אבל אני ממש לא לבד. מה שהיה פריט חובה בכל בית בעידן הטרום -אינטרנטי, עושה בשנים האחרונות קאמבק ענקי (ואולי הוא מעולם לא ממש נעלם).

ספריות (והספרים שבתוכם) הינם סמל לידע ויצירתיות. אז איך משלבים ספריה בעיצוב הבית? ראשית כל, ספריה משתלבת נהדר בחלל המרכזי של הבית. ספריה בסלון משדרת חוכמה ותחכום. אבל חשוב מכך, ספריה עשירה מאפשרת לכם ליצור כל מיני קומפוזיציות מעניינות, בעזרת כריכות ישנות, סדרות של ספרים בצבעים ובגדלים שונים, שילוב של פסלים ותמונות בין המדפים ועוד. ניתן אף להתאים את כריכות הספרים לסגנון העיצוב.

ישנו גם ערך מוסף נוסף: ספריה היא דבר חי – אנשים ניגשים, מתבוננים, לוקחים ספר, מחזיקים. ספריה מחדירה חיים לסלון ולבית כולו. שלא נדבר על המסר שעובר לילדים: קחו ספר, קראו בו, ולכו לאיבוד בעולם המילים.

ספריות יכולות להיות גם מאד פונקציונליות. כיום רבים מאתנו סוגרים מחיצות ונישות באמצעות ארונות. אפשר לעשות זאת באופן מעניין הרבה יותר – עם ספריה עמוסה בכל טוב, מספרים יד שניה ורבי המכר העדכניים ביותר, ועד לתיבות, פסלים, תמונות ומה לא. ניתן היום למצוא ספריות כמעט בכל גודל וצורה – כמו ספר טוב שמגרה את הדמיון, גם כאן השמיים הם הגבול.